در ایران با توجه به نوسانات ارز و بالا رفتن قیمتهای محصولات درجه یک استفاده از استوک می تواند هزینه ها را تا حد زیادی کاهش دهد. استوک در زبان انگلیسی به معنای کالای ذخیره و یا موجود در انبار الحاق می شود. اما در زبان فارسی این عبارت برای کالاهای دسته دوم به کار می رود.

لازم است در نظر داشته باشیم که همیشه اجناس استوک کار کرده و دسته دوم نیست.

 

 بسیاری از فروشگاه های بزرگ در اروپا و آمریکا سیاست های خاصی برای جذب مشتری دارند که این سیاست در فروشگاه دیجی کالا نیز دیده می شود.

بطور مثال در فروشگاه آرگوس در انگلیس مشتریال پس از خریداری کالا تا 30روز بدون

 

 

هیچ دلیلی به فروشگاه بازگردانند و وجه خود را بازپس بگیرند. این پروسه در ایران در مدت زمان 7 روز با عنوان گارانتی عودت کالا است.

 

 کالاهای برگشتی وارد فروشگاه نمی شوند و پس از درجه بندی به کلاسهای  A، B، C وD  بصورت عمده به فروش می رسند و به همین جهت گاهی ممکن است کالایی که بصورت استوک خریداری می کنید نو و دست نخورده باشد. در نتیجه میتوان کالاهای درجه A را میتوان با اطمینان از نو بودن تهیه کنید.

 

 برخی کالاهایی که در دسته بندی کالای استوک در بازار به فروش میرسند کالاهای کارکرده ای است که با توجه به حساسیتهایی که در تهیه تجهیزات کامپیوتری وجود دارد. خرید کردن از فروشگاه معتبری که محصولات بسیار کار کرده را در قالب کالای استوک به شما ارائه ندهند موضوع پر اهمیتی است. 

 

در نظر داشته باشید که کالاهای استوک با آکبند آن از لحاظ کارآیی و کیفیت چندان تفاوتی ندارند و گاهی برخی از این کالاها به این جهت که تولید آن متوقف شده اند و نمیتوان نو آن را تهیه کرد؛ عنوان استوک به آن القا شده است.

 

از این رو مواردی که در تهیه کالای استوک باید در نظر داشت به شرح زیر بیان می شود.

 

·       کالای استوک را باید از فروشگاه  های معتبر در زمینه کالای مورد نیاز خود تهیه کنید یکی از مواردی که به شما این اطمینان را می دهد که فروشگاهی که  از آن کالا استوک تهیه می کنید فروشگاه معتبری است پیشنیه آن در بازار مورد نظر است.

 

·       داشتن گارانتی جهت عودت وجه و گارانتی سلامت فیزیکی کالا از طرف فروشگاه میتواند تا اندازه ای خیال شما را درهنگام تهیه کالای استوک از بابت دریافت کالای کارآمد راحت کند.

 

·       گرفتن مشاوره از کارشناسان فروشگاه در جهت خرید کالای مورد نظر شما برایتان اطمینان و راحتی خیال به همراه خواهد داشت.

 

حال آنکه تهیه کالای استوک از فروشگاههای آنلاین نیازمند سطح دیگری از اعتماد است که تنها با مشاوره با کارشناسان و اعتبار سایت حاصل می شود.

 

برای تهیه کالاهای استوک با آژمان آی تی تماس بگیرید

88905744